Warning: curl_setopt(): CURLOPT_FOLLOWLOCATION cannot be activated when an open_basedir is set in /var/www/vhosts/yeninesiliszekasi.com/httpdocs/wp-content/plugins/wonderm00ns-simple-facebook-open-graph-tags/public/class-webdados-fb-open-graph-public.php on line 1046

Warning: curl_exec() has been disabled for security reasons in /var/www/vhosts/yeninesiliszekasi.com/httpdocs/wp-content/plugins/wonderm00ns-simple-facebook-open-graph-tags/public/class-webdados-fb-open-graph-public.php on line 1049

  Kılavuz Çizgilerini Kaldırma

  Yasin Can Parlak

  Tableau Desktop ile oluşturduğunuz raporu formatlamak ve arkadaki çizgileri kaldırmak istiyorsanız öncelikle raporunuzun veri kısmına sağ tıklayıp format demeniz gerekiyor.

  Ardından lines sekmesinden Grid lines kısmını buluyoruz. Fakat görülüyor ki varsayılan olarak none seçili ancak hala raporumuzda gözle görülür şekilde.

  Bunu çözmek için öncelikle Grid lines seçeneğine tıklayarak herhangi bir örnek çizgi ekliyoruz ve raporumuza uyguluyoruz. Daha sonra bunu tekrar kaldırarak none olarak seçiyoruz.

  Farkettiyseniz eğer Grid lines üzerinde değişiklik yapılmamışken format penceresini ilk açtığımızda koyu renk ile gösterilmezken, son yaptığımız değişiklik ile artık Grid Lines koyu renkte gösteriliyor ve raporumuz istediğimiz gibi kılavuz çizgilerinden arınmış durumda.

  Leave a comment

  Your email address will not be published.