Warning: curl_setopt(): CURLOPT_FOLLOWLOCATION cannot be activated when an open_basedir is set in /var/www/vhosts/yeninesiliszekasi.com/httpdocs/wp-content/plugins/wonderm00ns-simple-facebook-open-graph-tags/public/class-webdados-fb-open-graph-public.php on line 1046

Warning: curl_exec() has been disabled for security reasons in /var/www/vhosts/yeninesiliszekasi.com/httpdocs/wp-content/plugins/wonderm00ns-simple-facebook-open-graph-tags/public/class-webdados-fb-open-graph-public.php on line 1049

  Özel Dimension Sıralaması

  Yasin Can Parlak

  Toplam Tutar değerine göre Kategori bazlı bir sıralama yapmak istiyorsunuz diyelim. Bunu yaparken sıraladığınız alt kategoriler arasından özel olarak birini ayırabilir ve en tepede görebilirsiniz. Sadece birkaç ayarlama yapmanız gerekmekte.

  Aşama 1: Öncelikle Tutar ve Alt Kategori alanlarımızı sürükleyip satır ve sütunlara bırakıyoruz.

  bbb
  Aşama 2: Ardından “Alt Kategori Sec” isminde bir parametre oluşturuyoruz. Üstte yer almasını istediğimiz kategori seçimini buradan yapacağız.

  par

  Aşama 3: Sıralama Alt Kategori isminde bir hesaplanmış alan oluşturuyoruz ve aşağıdaki gibi bir formülasyon izliyoruz.

  c1.jpg

  Aşama 3: Alt Kategori üzerine sağ tıklayıp Sort seçeneğini seçiyoruz.

  Aşama 4: Descending (Azalan) sıralamayı seçiyoruz ve önceden oluşturduğumuz “Sıralama Alt Kategori” alanına göre sıralamayı seçiyoruz.

  aa

  Sonuç: Böylece istediğimiz şekilde azalan bir sıralama oluşturmuş ve seçebildiğimiz dinamik bir parametre ile herhangi bir Alt Kategori değerini yukarıda göstermiş olduk. Bu kadar!

  dim

  Leave a comment

  Your email address will not be published.