Warning: curl_setopt(): CURLOPT_FOLLOWLOCATION cannot be activated when an open_basedir is set in /var/www/vhosts/yeninesiliszekasi.com/httpdocs/wp-content/plugins/wonderm00ns-simple-facebook-open-graph-tags/public/class-webdados-fb-open-graph-public.php on line 1046

Warning: curl_exec() has been disabled for security reasons in /var/www/vhosts/yeninesiliszekasi.com/httpdocs/wp-content/plugins/wonderm00ns-simple-facebook-open-graph-tags/public/class-webdados-fb-open-graph-public.php on line 1049

  Parametre Hepsi Ekleme

  Samet İlhan

  Tableau mevcut sürümde parametrelerde çoklu seçimi desteklemiyor. Bu gelecek sürümlerde beklediğimiz dinamik parametre özelliğiyle çözülecek olsa da o zamana kadar olabildiğince işimizi kolaylaştıracak şeyler üretilebilir. Bunlardan biri parametreye “Hepsi” seçeneğini eklemek.

  İlk adımımız bir parametre oluşturmak. Parametremizin veri tipi string, türü ise liste yapısında olacak. İlk elemanı Hepsi (Hepsi seçeneğini hangi sırada görmek istiyorsanız o sırada yazmanız gerekir. En üstte istiyorsanız en üste, en altta istiyorsanız en altta.) arkasından “Add from field” seçeneğinden geri kalan değerleri ekliyoruz.

  Arkasından bu parametrenin sonucunu gösterecek hesaplamayı yazıyoruz.
  Artık aktif şekilde bunu kullanabilirsiniz.

  Hesaplamanın sonucunda Hepsi haricindeki seçimlerde seçtiğiniz değer ve null olarak dönüş olacaktır. Bunu görmemek için Alt Kategoriyi filtreye atarak null olan değerleri filtrelemeniz gerekir.

  Leave a comment

  Your email address will not be published.