Warning: curl_setopt(): CURLOPT_FOLLOWLOCATION cannot be activated when an open_basedir is set in /var/www/vhosts/yeninesiliszekasi.com/httpdocs/wp-content/plugins/wonderm00ns-simple-facebook-open-graph-tags/public/class-webdados-fb-open-graph-public.php on line 1046

Warning: curl_exec() has been disabled for security reasons in /var/www/vhosts/yeninesiliszekasi.com/httpdocs/wp-content/plugins/wonderm00ns-simple-facebook-open-graph-tags/public/class-webdados-fb-open-graph-public.php on line 1049

  Story Point

  Samet İlhan

  Hazırladığınız raporlar her ne kadar birbirinden farklı şeyler söylese de aynı veri üzerinde konuşurlar. Bunlar birbirlerine bağlantılı oldukları için bazen raporlarınızı bir slayt sunumu halinde göstermek isteyebilirsiniz. Önceden dashboard üzerinde action tanımlayarak bu işlemi yapabiliyordunuz.

  Tabii, bu kolay bir işlem olsa da zaman alıyordu. Özellikle de üzerindeki oynamalar… Tableau 8.2 sürümü ile bu soruna bir çözüm getirdi ve story point özelliğini yazılıma ekledi. Artık hiçbir action tanımlamadan aynı raporu slayt sunumu halinde gösterebilirsiniz.

  Yapılışı da gösterilişi kadar basit. 8.2 özelliği olduğu için önceki sürümlerde bu işlemi yapamazsınız. Öncelikle 8.2 indirip kurmanız gerekir. Worksheetlerinizi hazırladıktan sonra üstteki “Story” sekmesinden “New Story” seçeneğini tıklayın.

  Önünüze aynı dashboard ekranı gibi bir ekran gelecek ve yapmanız gereken tek şey hazırladığınız worksheetleri yada dashboardları sürükleyip üstteki caption bölümüne bırakmak olacak.

  Leave a comment

  Your email address will not be published.