Warning: curl_setopt(): CURLOPT_FOLLOWLOCATION cannot be activated when an open_basedir is set in /var/www/vhosts/yeninesiliszekasi.com/httpdocs/wp-content/plugins/wonderm00ns-simple-facebook-open-graph-tags/public/class-webdados-fb-open-graph-public.php on line 1046

Warning: curl_exec() has been disabled for security reasons in /var/www/vhosts/yeninesiliszekasi.com/httpdocs/wp-content/plugins/wonderm00ns-simple-facebook-open-graph-tags/public/class-webdados-fb-open-graph-public.php on line 1049

  Tableau 2018.2 İle Birlikte Gelen Yenilikler

  Yasin Can Parlak

  Dashboard Eklentileri, Coğrafi verileri birleştirme ve daha fazlası dahil olmak üzere Tableau Platformunda en yeni özellikleri keşfedin

  En Önemli Yenilikler

  Dashboard Eklentileri

  Diğer uygulamalardan gelen verilerle doğrudan Tableau’da etkileşime geçin.

  Tableau Servis Yöneticisi

  Windows ve Linux için Tableau Server’ı tarayıcıdan yönetin.

  Coğrafi Verilerinizi Birleştirin

  Coğrafi (spatial) verilerinizi analiz etmek için birleştirebilirsiniz.

  Dashboard Eklentileri

  Dashboard Eklentileri, üçüncü parti uygulamalardan gelen verilerle doğrudan Tableau’da etkileşime geçmeye olanak sağlar. Veri tabanına geri yazma, özel action’lar ve diğer uygulamalarla derin entegrasyon gibi özellikler, parmaklarınızın ucunda. Dashboard Eklentileri, Tableau Server veya Tableau Online’da yayınlandıkça, site yöneticileri hangi uzantıların kullanılacağını yönetebilir. Eklenti Galerisi’nde bulunan Tableau ve partnerleri tarafından geliştirilmiş eklentileri keşfedin.

  Tableau Servis Yöneticisi

  Tableau Servis Yöneticisi, Windows ve Linux için web üzerinde yepyeni ve eksiksiz bir Tableau Server yönetici deneyimi sunuyor. Kolaylaştırılmış kullanıcı deneyimi ile, backgrounder ve VizQl Server süreçleri için son topoloji değişiklikleri dahil olmak üzere birçok Tableau Server yönetim görevini otomatikleştirmek artık daha kolay. Daha az aksama süresiyle admin kullanıcı esnekliğinin keyfini daha çok çıkarın.

  Coğrafi Verilerinizi Birleştirin

  Aralarındaki ortak paydanın sadece konum olduğu veri kümelerinizi artık birleştirebilirsiniz. Coğrafi (spatial) verilerinizi daha iyi anlamak için coğrafi alandaki noktaları kolayca analiz edin.

  Tableau Platformunda yer alan ürünler hakkında daha fazla bilgi edinin.

  İş zekası aracını liste almak için değil sonuç almak için kullan.

  Analizleri takım arkadaşları ile kolay ve güvenli bir şekilde paylaş.

  Bulut alt yapısıyla Tableau Server yazılım ve donanım servisleri.

  Verileri hızlı ve güvenli şekilde temizle ve birleştir.

  Keşfet!

  Tableau Eklenti Galerisi

  Tableau’nun yeni Eklenti Galerisi’nde yer alan partner firmalar tarafından yapılmış dashboard eklentilerini dilediğiniz gibi kullanabilirsiniz. Veri tabanına geri yazma, özel action’lar gibi bir çok eklentinin yer aldığı sayfaya buradan ulaşabilirsiniz.

  Tableau Prep için Join geliştirmeleri

  Join işlemi penceresinde yapılan yenilikler sayesinde join içinde eşleşmeyen sütunları anlayabilirsiniz.

  Snowflake bağlantısı

  Snowflake veri ambarında yer alan verilere direkt olarak bağlanın.

  Kolay gruplama özelliği

  İçerik menüsünü kullanarak dilediğiniz değerleri gruplayabilir, gruplarını kaldırabilir veya düzenleyebilirsiniz. Gruplamak için istediğiniz değerleri seçin ve sağ tıklayarak Group yazısına tıklayın.

  Summary değerlerini birleştirin

  Farklı veri kaynaklarından alınan verileri birleştirirken, bu verilerin içeriği aynı ama alan isimleri farklı ise genellikle onları birbiri ile karıştırmak veya hizalamak gerekir. Tableau Prep, yeni Union deneyimi ile eşleşmeyen alanların özet değerlerini gösterir ve benzer veri tiplerini ve isimlerini kullanarak olası eşleşmeler hakkında bilgi verir.

  Daha fazlası için →

  İstatistiksel dosya bağlantısı

  Analizinizde yer alan karmaşık istatistiksel dosyasını kullanmak mı istiyorsunuz? Artık çok kolay. Tableau Prep yardımıyla artık direkt olarak SAS (*.sas7bdat), SPSS (*.sav), ve R (*.rdata) dosyalarına bağlanabilirsiniz.

  Komut satırı aktivasyonu

  Tableau Desktop için olduğu gibi artık Tableau Prep için de komut satırı kullanabilirsiniz. Böylece komut satırını kullanarak Tableau Prep’i yükleyebilir, aktifleştirebilir veya kapatabilirsiniz.

  Daha fazlası için →

  Otomatik mobil yerleşim düzeni

  Otomatik telefon ve tablet düzenleriyle saniyeler içinde mobil cihazlara uygun dashboard’lar oluşturun. Gelen yerleşimleri direkt olarak kullanın veya dashboard’unuz için en iyi mobil deneyimi oluşturmak için daha fazla özelleştirin.

  Log ekseni üzerinde negatif değerler

  Log ekseninde negatif değerleri göstererek skewed distributions görünümünü kolayca analiz edin.

  Coğrafi Verilerinizi Birleştirin

  Aralarındaki ortak paydanın sadece konum olduğu veri kümelerinizi artık birleştirebilirsiniz. Coğrafi (spatial) verilerinizi daha iyi anlamak için coğrafi alandaki noktaları kolayca analiz edin.

  Şeffaf filtreler, vurgulayıcılar ve parametreler

  Artık tüm raporunuzda tutarlı bir görünüm elde etmeyi kolaylaştırarak filtreleri, vurgulayıcıları ve parametreleri şeffaf hale getirebilirsiniz.

  ISO-8601 standardına uygun hafta formatı

  Tableau’ya ISO standardına uygun takvim desteğini getirdik. Artık daha iyi analiz için hesaplamalarda ve görselleştirmelerde ISO-8601 tanımlı haftaları kullanabilirsiniz.

  Backgrounder admin araçları

  Geliştirilmiş admin kullanıcı yönetimi.

  GetJobList API

  GetJobList API, tamamlanmış, çalışmakta olan ve bekleyen işlerin bir listesini çekmek için programlı bir yol sağlar.

  CancelJobAPI

  CancelJob API’si, kaynakların işten ve bekleyen işlerden geri çekilmesini sağlar.

  Dashboard Eklentileri

  Dashboard Eklentileri, üçüncü parti uygulamalardan gelen verilerle doğrudan Tableau’da etkileşime geçmeye olanak sağlar. Veri tabanına geri yazma, özel action’lar ve diğer uygulamalarla derin entegrasyon gibi özellikler, parmaklarınızın ucunda. Dashboard Eklentileri, Tableau Server veya Tableau Online’da yayınlandıkça, site yöneticileri hangi uzantıların kullanılacağını yönetebilir. Eklenti Galeri’sinde bulunan Tableau ve partnerleri tarafından geliştirilmiş eklentileri keşfedin.

  Çalışma kitabı versiyonlarını düşürme

  Tableau Server veya Online içinde yer alan calışma kitabının versiyonunu düşürmeden önce etkilerini düşünün. Çalışma kitabının versiyonunu değiştirdikten sonra kaybolan veriler, uyumluluk sorunları (varsa eğer) ve yeni özellikler hakkında bilgi sahibi olacağınız bir ekran ile karşılaşacaksınız.

  Veri performansı geliştirmeleri

  MDX sorguları ve cross-database join işlemleri için.

  Cross-database join performans iyileştirmeleri

  Küçük bir dosya tabanlı tabloyu daha büyük bir veri tabanı tablosuyla birleştirirken, daha performanslı cross-database birleştirmenin keyfini çıkarın.

  MDX sorgu performansı iyileştirme

  Paralel işleme ve gelişmiş caching MDX sorgularınız için daha iyi performans sağlar.

  Yorum geliştirmeleri

  Yorumunuzu veya sorunuzu belirli bir kullanıcıya yönlendirmek için @mention’u kullanın. Böylece iş arkadaşınız e-posta yoluyla bilgilendirilecektir.

  Geocoding güncellemesi

  Japonya verileri ve 2018 Pennsylvania Kongre Bölgesi verileri güncellendi

  Japonya coğrafi kodlama (geocoding) verilerine yapılan güncellemeler ve eklemeler; Japon belediyelerini, koğuşları ve 7 haneli posta kodlarını içeriyor. Ayrıca, 2018’e kadar Pennsylvania Kongre Bölgeleri güncellendi ve yaklaşmakta olan ABD seçim döngüsünün güncel ve ulusal haritaları eklendi.

  Dashboard kılavuz çizgileri

  Detayların önemli olduğunu biliyoruz. Artık kılavuz çizgileri dashboard’un içinde bir katman olarak kullanılarak daha iyi görsel hizalama ile ilgili kolaylık sağlıyor. İsteğe göre aktifleştirilebilir/kapatılabilir. Daha iyi görsel hizalama ve tasarım için konumlarını hareket ettirirken dashboard bölgelerinin önizlemesini görün. Hareket ettirmek veya yeniden boyutlandırmak için klavye oklarını kullanın.

  İç içe sıralama

  Daha detaylı bir sıralama deneyiminin keyfini çıkarın. Verilerinizin boyut değerlerini daha iyi bottom-n veya top-n analizi için her pane göre sıralayın.

  Web düzenleme için veri bağlantısı geliştirmeleri

  Dosya yükleme ve birleştirme geliştirmeleri

  Web’de veri bağlama, dosya yükleme geliştirmeleri ve cross-database birleştirmeleri ile geliştirilmeye devam ediyor.

  Tableau Bridge geliştirmeleri

  Yeni, bağımsız indirme seçeneği ve geliştirilmiş ölçeklenebilirlik ve güvenilirlik.

  Tableau Bridge, kurum içi verilerinin daha hızlı dağıtımı için yeni bir API ile istikrar ve güvenilirliğini geliştirmeye devam ediyor. Tableau Bridge yakında tek başına bir yürütülebilir olarak mevcut olacak. Bu güncellemeyle, bir Tableau Desktop lisansı tahsis etmeden Tableau Bridge’i kullanabileceksiniz.

  Tableau Bridge indir

  Web düzenleme iyileştirmeleri

  Bu sürüm, web üzerinde ek açıklamalar oluşturma, tanıdık klavye kısayollarının eklenmesi, arama yoluyla veri alanlarını bulma ve web düzenleme işlemi sırasında sıralama üzerinde daha iyi kontrol olanağı sağlıyor.

  Tableau Servis Yöneticisi

  Tableau Servis Yöneticisi, Windows ve Linux için web üzerinde yepyeni ve eksiksiz bir Tableau Server yönetici deneyimi sunuyor. Kolaylaştırılmış kullanıcı deneyimi ile, backgrounder ve VizQl Server süreçleri için son topoloji değişiklikleri dahil olmak üzere birçok Tableau Server yönetim görevini otomatikleştirmek artık daha kolay. Daha az aksama süresiyle admin kullanıcı esnekliğinin keyfini daha çok çıkarın.

  Leave a comment

  Your email address will not be published.