Warning: curl_setopt(): CURLOPT_FOLLOWLOCATION cannot be activated when an open_basedir is set in /var/www/vhosts/yeninesiliszekasi.com/httpdocs/wp-content/plugins/wonderm00ns-simple-facebook-open-graph-tags/public/class-webdados-fb-open-graph-public.php on line 1046

Warning: curl_exec() has been disabled for security reasons in /var/www/vhosts/yeninesiliszekasi.com/httpdocs/wp-content/plugins/wonderm00ns-simple-facebook-open-graph-tags/public/class-webdados-fb-open-graph-public.php on line 1049

  Tableau: 3 Adımda Özel Tarih Alanları Oluşturma

  Yasin Can Parlak

  Tableau’nun tarih hiyerarşisi her zaman kullanılabilir, Tableau Reader ve Server dahil olmak üzere tüm kullanıcılar
  zaman hiyerarşisini genişletebilir.

  Raporunuz üzerinde farenizi gezdirirken eksen üzerinde bulunan küçük bir artı veya eksi işareti göreceksiniz. Bu işaretlere tıklayarak görüntülenen tarih hiyerarşisini genişletebilir veya daraltabilirsiniz.

  Tableau Desktop ile  Tableau’nun varsayılan tarih hiyerarşisini değiştirebilir, özel tarih alanları (custom date) oluşturmak ve daha sonra benzersiz tarih hiyerarşileri oluşturmak için kullanabilirsiniz.

  3 adımda Özel tarih hiyerarşileri oluşturmak için gerekenler;

  1. Özel tarih alanı oluşturma
  2. Özel tarih hiyerarşisi oluşturma
  3. Oluşturduğunuz tarih alanını raporunuzda kullanma

  Özel bir tarih oluşturmak için tarih alanına gelin
  ve sağ tıklayın. Açılan ekran bu alan ile yapabileceğiniz seçenekleri karşısınıza çıkaracaktır. Create ardından Custom date seçerek istediğiniz özel tarih alanlarını oluşturabilirsiniz.

  Leave a comment

  Your email address will not be published.