Warning: curl_setopt(): CURLOPT_FOLLOWLOCATION cannot be activated when an open_basedir is set in /var/www/vhosts/yeninesiliszekasi.com/httpdocs/wp-content/plugins/wonderm00ns-simple-facebook-open-graph-tags/public/class-webdados-fb-open-graph-public.php on line 1046

Warning: curl_exec() has been disabled for security reasons in /var/www/vhosts/yeninesiliszekasi.com/httpdocs/wp-content/plugins/wonderm00ns-simple-facebook-open-graph-tags/public/class-webdados-fb-open-graph-public.php on line 1049

  Tableau İpucu: X Eksenini Bir Grafiğin Üstüne Getirme

  Yasin Can Parlak

  Şimdiye kadar X ekseninin grafik üstünde gösterilmesini istediğiniz bir gösterim oluşturmak hiç istediniz mi? İstediyseniz, bunun kolay olacağını ve eksenin üzerine sağ tıklayarak seçeneklerden değiştirebileceğinizi düşünmüş olabilirsiniz ama ne yazık ki değil! Şimdi size X ekseninin yerini nasıl değiştireceğiniz hakkında ipucu vereceğim.

  Aşama 1: Superstore verisini kullanarak bir line chart oluşturdum.  Ardından tarih dimensionı columna sürükleyip bıraktım.

  Aşama 2: İki adet gösterim oluştu ve sağdaki gösterimin eksenine sağ tıklıyorum ve eksenlerimi Dual Axis ile birleştirip ardından altta kalan eksenimi gizliyorum. Bu kadar!

  byohdv9afo

  Leave a comment

  Your email address will not be published.