Türkiye’deki  en büyük  Tableau İş Ortağı Kara Danışmanlık olarak Tableau’nun satış, danışmanlık ve destek hizmetlerini sürdürüyoruz. 2021, 2020, 2019, 2018, 2017 ve 2016 yıllarında en hızlı büyüyen ve en yüksek ciroya ulaşan Tableau Türkiye iş ortağı olduk. Veri analizi ve görselleştirmesinde devrim yaratan Tableau, Gartner Magic Quadrant Business Intelligence 2022  değerlendirmelerinde son 10 yıldır iş zekası alanında Dünya lideri.

  Tableau ile gerçekleştireceğiniz bütün analizlerde ve veri görselleştirme projelerinizde ‘sürükle-bırak’ yönetimini kullanabilirsiniz. Kolay kullanımı sayesinde herhangi bir kodlama ya da programlama bilgisi gerektirmez. Tableau ile BT ekipleri kendi işi olan veri entegrasyonu ve hazırlığına, diğer iş birimleri asıl görevlerini daha iyi yerine getirebilmek için verileri analiz etmeye odaklanırlar.

  10 yıldır Dünya lideri

  Tableau, 2022 Gartner Business Intelligence Magic Quadrant değerlendirmelerine göre son 10 yıldır veri görselleştirme iş zekası çözümünde lider konumundadır. Self-servis analitik raporlamada düşük maliyet ve hızlı çözüm üretme avantajları olan bu ürün, tamamen ‘sürükle-bırak’ yöntemiyle kullanılıyor.

  2022 Gartner BI Magic Quadrant raporunu indirmek için lütfen tıklayın!

  Tableau Ürünleri

  Tableau Desktop Professional

  Güçlü kullanıcıların ve rapor geliştiricilerin Desktop’larına kurup veri bağlantıları gerçekleştireceği, analiz yapacağı ve dashboard’lar oluşturacağı uygulamadır. Tableau Creator lisans paketine dahildir.

  Tableau Desktop Professional indirmek için tıklayın.

  Tableau Server

  Web üzerinden ve mobil cihazlar ile erişecek tüm kullanıcıları kapsıyor; Tableau Desktop ile gerçekleştirilen veri bağlantılarının ve dashboard/raporların kullanıcılar arasında paylaşılacağı ortam. Tableau Server’a tarayıcı veya mobil uygulama üzerinden erişen her kullanıcı için ayrı isim ve şifre ile giriş yaparsınız.

  Tableau Server’da hazır bulunan raporları görüntülemenin yanı sıra eğer yetkilendirilmişlerse internet tarayıcısı üzerinden, belli kısıtlar ile rapor ve dashboard geliştirebilirsiniz. Tableau Explorer veya Tableau Creator lisans paketleri dahilinde sunulur.

  Tableau Server (Linux) indirmek için tıklayın.
  Tableau Server (Windows) indirmek için tıklayın.

  Tableau Online

  Tableau Software Inc’in sağladığı bulut alt yapısıyla Tableau Server yazılım ve donanım servislerinin sağlanmasıdır. Tableau Explorer veya Tableau Creator lisans paketleri dahilinde sunulur.

  Tableau Online indirmek için tıklayın.

  Tableau Prep

  Güçlü kullanıcıların Desktop’larına kurulan, verileri hızlı ve güvenli şekilde temizleme ve birleştirme işlemlerine yardımcı olur. Esnek yapısı ve görsel deneyimi, verileri daha iyi anlamanızı sağlar. Join, union, pivot ve aggregation gibi karmaşık işlemleri kolaylıkla yapabilirsiniz. Tableau Creator lisans paketine dahildir.

  Tableau Prep indirmek için tıklayın.

  Tableau Lisanslama Paketleri

  Tableau Creator
  Kullanıcı başına 840$
  1 yıllık kiralama

  Tableau Desktop Professional

  Tableau Prep

  Tableau Server veya Tableau Online

  Tüm Tableau Explorer paket özelliklerini ve ek olarak Server admin yetkinliklerini içerir

  • Tableau Desktop Professional ile
   • Veri bağlantısı yaratma ve paylaşma
   • Rapor/dashboard yaratma ve paylaşma
  • Tableau Prep ile
   • Veri hazırlığı işlemleri

  ASK DATA, 2019.1 sürümü ile gelen NLP tabanlı İngilizce dilinde sorgulama ve EXPLAIN DATA, 2019.3 sürümü ile gelen yapay zeka destekli veri madenciliği fonksiyonları Tableau Creator lisans paketinde ek ücret gerekmeksizin kullanılabilir.

  Tableau Explorer
  Kullanıcı başına 420$
  1 yıllık kiralama

  Tableau Server veya Online

  Tüm Tableau Viewer paket özelliklerini içerir

  • Ek olarak Tableau Server/Online ile
    • Custom view yaratma ve paylaşma
    • Diğer kullanıcılar için subscription yaratma
    • Kendi ve diğer kullanıcılar için alert yaratma
    • Tüm veriyi indirebilme
    • Edit yetkisiliyle tüm workbook’ları değiştirme
    • Edit yetkisiyle veri bağlantılarını kullanarak yeni workbooklar yaratma
   • Yönetim yetkinlikleri: Kullanıcı yaratma, yetkilendirme
   • ASK DATA, 2019.1 sürümü ile gelen NLP tabanlı İngilizce dilinde sorgulama ve EXPLAIN DATA, 2019.3 sürümü ile gelen yapay zeka destekli veri madenciliği fonksiyonları Tableau Explorer lisans paketinde ek ücret gerekmeksizin kullanılabilir.

  Tableau Vıewer
  Kullanıcı başına 144$
  1 yıllık kiralama

  Tableau Server veya Online

  • Kısıtlı Tableau Server/Online ile
   • Kullanıcı ile paylaşılan workbook ve dashboard’larda web tarayıcıdan veya mobil cihazlardan etkileşimli olarak analizler yapabilme
   • Sadece kendisi için subscription yaratabilme
   • Alert alabilme
   • Dashboard ve workbook’ları imaj dosya olarak indirebilme
   • Özet veriyi indirebilme
   • Comment özelliğini kullanabilme

  Tableau ile yapabilecekleriniz

  Coğrafi analizler yapın
  Tableau Openstreet map altyapısını ücretsiz ve entegre biçimde sunuyor. Herhangi bir coğrafi konumu ve verilerinizi harita üzerinde görüntülemeniz son derece kolay. Tableau, coğrafi veri dosyalarını otomatik olarak anlayabildiği için özelleştirilmiş coğrafi alanları analizlerinizde kullanabiliyor, kendi özel coğrafi hiyerarşilerinizi tanımlayabiliyorsunuz. Tableau'nun arka plan harita altyapısı Mapbox ya da WMS servisi olarak kullanılabilen her türlü haritacılık uygulamasıyla uyumlu çalışıyor. Böylece çok daha sofistike coğrafi analizler yapabiliyorsunuz.
  Canlı bağlantı ve Hyper ile büyük veri analizi yapın
  Tableau sunduğu canlı-bağlantı mimarisi sayesinde Hive kaynaklarına kolayca bağlantı kurmanıza ve veri boyutları petabyte’lara ulaşsa bile herhangi bir veri aktarımına gerek kalmadan verilerinizi analiz etmenize olanak tanıyor. Tableau’nun canlı bağlantıya olanak tanıyan mimarisi, hem büyük veri hem de veri ambarı ortamlarına yaptığınız yatırımları bire bir koruyor. Ölçeklenebilir bir mimari Tableau ile büyük verileri görselleştirmek için de mümkün. Tableau canlı bağlantı özelliğinin yanı sıra bellek içi Hyper veri tabanını da herhangi bir ek maliyet olmadan kullanıcılarına sunuyor. Hyper sayesinde yüz milyonlarca satır verileri ışık hızında analiz etmeniz mümkün.
  Mobil ile harekete geçin
  Tableau mimarisinde ücretsiz olarak sunulan mobil çözümde akıllı telefon ve tablet cihazlardan dashboard ve raporlar analizleri kolaylıkla mümkün. İster internet tarayıcısından ister Tableau ios ve android için özel mobil uygulaması ile analizlerinizi mobil cihazlarınızda görüntüleyin.

  Çarpıcı Örnek Tableau Çalışması

  Tarih kendi içinde yıl, çeyrek, ay, hafta, gün, saat gibi doğal bir hiyerarşiye sahiptir. Bu hiyerarşinin tanımlanması ya da yaratılması için ek bir çabaya ya da IT çalışanlarının müdahil olmasına gerek olmamalı. Veri kaynağınızda bulunan bir tarih alanı üzerinde yıl, çeyrek, ay üzerinde dilediğiniz gibi drill down yapabilmeli, sizin için önemli tarihleri filtreleyebilmelisiniz. Tableau tarih alanlarını otomatik olarak algılıyor ve tarihsel veriler üzerinde dönem karşılaştırmaları yapmak, mevsimsel analizler son derece kolay hale geliyor. Herhangi bir programlama ya da tanımlama yapmadan, veri tabanında bir tarih tablosu yaratmadan yıl, çeyrek, ay, gün üzerinde dilediğinzice gezinebilir, dilerseniz özetlenmiş dilerseniz detay verilerle çalışabilirsiniz.

  Size yardımcı olalım

  Barbaros Mh. Ak Zambak Sk. Uphill Towers No:3 A Blk Da:131 Ataşehir/İstanbul – Türkiye

  E-mail survey@karadanismanlik.com.tr

  Telefon +90 542 717 35 57