Warning: curl_setopt(): CURLOPT_FOLLOWLOCATION cannot be activated when an open_basedir is set in /var/www/vhosts/yeninesiliszekasi.com/httpdocs/wp-content/plugins/wonderm00ns-simple-facebook-open-graph-tags/public/class-webdados-fb-open-graph-public.php on line 1046

Warning: curl_exec() has been disabled for security reasons in /var/www/vhosts/yeninesiliszekasi.com/httpdocs/wp-content/plugins/wonderm00ns-simple-facebook-open-graph-tags/public/class-webdados-fb-open-graph-public.php on line 1049

  Tek Ölçüte Başlık Ekleme

  Samet İlhan

  Yaptığımız raporlarda alan isimlerine başlık eklemenin bir çok yolu var. Grafikler için axislere yazabilirsiniz. Yeni bir kolon ekleyebilirsiniz. Bunun gibi yollar da üretilebilir. Ama liste raporlarda işler biraz değişiyor. Ortada bir axis olmadığı için onu düzenleyemiyorsunuz. Mecburen kendi yöntemlerinizi oluşturmanız gerekiyor. Mesela alttaki örnekte bir başlık eklemek için neler yapabileceğiniz konusunda bir yöntem bilmiyorsanız zorlanabilirsiniz.

  Farklı yöntemler olsa da öne çıkan 2 yöntem var. İlk yöntem bir hesaplama oluşturup bu hesaplamanın içine dilediğiniz başlığı string olarak girmek.

  Diğer yöntem ise Measure Names ve Measure Values alanlarını kullanarak oluşturmak. Burada ki trick Measure Names kolonunu filtreye atıp yalnızca ekranda göstermek istediğiniz kolonu seçmek ve ekranda bu iki kolonu dilediğiniz yerlerde kullanmak.

   

  Leave a comment

  Your email address will not be published.